GenelHaberler

Tokat, Türkiye kart uygulamasının kullanılacağı 4’üncü il oldu

TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile PTT yetkilileri arasında imzalanan protokol ile Tokat, Türkiye Kart uygulamasına geçen 4’üncü il oldu.

Türkiye Kart uygulaması pilot il olarak Konya’da uygulamaya başlandıktan sonra Gümüşhane ve Yozgat illerinde uygulanmaya başlandı.Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat PTT yetkilileri arasında imzalanan protokolle Türkiye Kart uygulamasının kullanılacağı 4’üncü il oldu.

İmzalanan protokol hakkında açıklamada bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Türkiye Kart Uygulaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından geliştirilen ve bundan önce Konya, Gümüşhane ve Yozgat illerinde kullanılmaya başlanan her işlemi tek bir kartta toplayan çok güzel bir uygulama. Bizler bugün PTT yetkililerimiz ile bir araya gelerek Tokat’ta toplu taşımada Türkiye Kart uygulamasının kullanılabilmesi için hazırlanan protokolü imzalayarak şehrimizde uygulamanın kullanımını başlattık. Toplu taşıma ile başlayan süreç Türkiye Kart uygulamasının kullanıldığı diğer alanlar da eklenerek devam edecektir. Şehrimize hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir